top of page
beautiful woman.jpg

VagiVe

Lazer Değildir.

Ameliyat Değildir.

  Yeni Radyofrekans Teknolojisi 

  Etkin ve Konforludur

VagiVe  

“ Vajinal Radyofrekans Daraltma “ ile

İdrar Kaçırma veya Vajina Sıkılaştırma

Tedavisinde Ameliyatsız Yeni ve Etkin bir uygulama

            Kadınlarda idrar kaçırma veya vajinal kanalın gevşemesi, toplumda çok  yaygın oranda mevcut olup, günlük yaşam kalitesini oldukça ekileyen fakat aynı zamanda  ihmal edilen bir hastalıktır. Yapılan  çalışmalarda kadınların ilerleyen yaş gruplarına göre farklı olmakla beraber %25 ile %60 oranlarına varan idrar kaçırma şikayetlerinin olduğu, fakat sadece bunların 1/3 ünün doktora direkt olarak bu yakınmasının ilettiği, kalan 2/3 gibi çoğunluk ise ancak doktor hastasına sorarsa idrar kaçırmasının olduğu ifade edildiği saptanmıştır. Bunun sebebi ise bu şikayetin kadınlar tarafından ileri yaşla beraber kabullenildiği, mahcubiyet, ihmal edildiği, ameliyat korkusu vb.  olduğu ortaya konulmuştur. Oysaki günlük yaşantıyı etkilediği, günlük hayatta kadının beklenmedik anda giysisinin ıslanmasının kadını ne denli ciddi sosyal mahcubiyete sokabileceği malumdur. Veya bunu önlemek için kadının devamlı pet kullanma zorunda hissetmesi, özellikle de sıcak yaz aylarında katlanılması zor bir durumdur. Aynı zamanda idrar kaçırma şikayeti kadının cinsel yaşamı için de mahcubiyet yaratabilecek sıkıntılı bir durum olup, eşiyle ilişkileri de olumsuz yönde etkilenmektedir.

        VagiVe radyofrekans diğer kullanım alanları olan ; Sexual disfonksiyon, anorgasmi(orgazm olamama), orgazm zorluğu, vajinal gevşeklik hissi, cinsel isteksizlik gibi birçok cinsel işlev bozukluk sorunu, vajinal dokunun zamanla esnekliğini yitirip gevşemesi, doku dolaşım bozukluğuna bağlı kuruluk, klitoris ve “G point” gibi hassasiyet noktalarında his azalması gibi problemler zamanla kadınlarda önemli bir sorun halini almakta olup, hatta Türkiye’de yapılan bir akademik çalışmaya göre, kadınlarımızda %70 oranında cinsel disfonksiyon olduğu saptanmıştır. Durum böyle olunca invaziv olmayan ve etkin bir uygulama ile kadınların cinsel disfonksiyon, orgazm bozuklukları , idrar kaçırma gibi problemlerini, lazer kullanmadan, ameliyatsız olarak çözebilme imkanı sağlayan VagiVe Radyofrekans uygulaması,  Dünya’da yapılmış birçok klinik çalışma ile vagjinal Radyofrekans uygulaması etkinliği ispat edilmiş, güvenli bir yöntemdir.  VagiVe radyofrekans uygulaması ile, idrar kaçırma tedavisi, genital sıkılaşma, cinsel haz oranında artış, vajinal daralma hissi ve nemlilik sayesinde daha kaliteli bir cinsel yaşam, kadın için olduğu kadar aynı zamanda erkek için de beklentileri üst düzeye çıkaran memnuniyet verici sonuçlar yaratmaktadır.

         İdrar kaçırma için bugüne dek birçok farklı İlaç tedavileri veya cerrahi tedavi yöntemleri uygulanmış olup başarı oranları değişkendir.Fakat en önemlisi hepsinin olası başarısızlık ve yan etki potansiyelleri mevcuttur. Günümüzde birçok kadın cerrahi olmayan daha konforlu tedavi yöntemleri konusunda beklenti içindeyken, bu beklentileri karşılayabilecek VagiVe vajinal Radyofrekans yöntemi, hem uygulama sırasında hasta için rahat ve konfor sağlarken, etkinlik açısından yüksek seviyede memnuniyet yaratmaktadır. Öte yandan Lazer uygulamalarından farklı olarak, VagiVe radyofrekans uygulaması ile uygulandığı mukoza yüzeyinde hiçbir yanık veya doku hasarı yapmaması sayesinde, kadın günlük hayatına ve cinsel aktivitesine ara vermeden devam edebilme imkanını sağlamaktadır. Uygulanırken sadece ılık bir his kadınlar tarafından algılanırken, hiçbir şekilde anesteziye gereksinim olmaması da VagiVe uygulamasının önemli bir avantajıdır. VagiVe işlem sonrası kadın günlük yaşantısına kaldığı yerden aynen devam edebilmektedir. VagiVe vajjinal Radyofrekans ile herhangi bir iyileşme sürecine gerkesinim yoktur. Bu sayede kadınlarımız için vajinal dokunun toparlanıp, sıkılaşması, daralması hem cinsel yaşamına olumlu katkı sağlarken, olası idrar kaçırma yakınmaları için de çözüm sağlama potansiyeli olan ileri teknolojik bir uygulama olarak yerini almaktadır. VagiVe ile tedavi genç, yaşlı her yaş grubuna uygulanabilen, ameliyatsız bir uygulama olması, doğum yapmış ya da yapmamış kadınlara da uygulanabilme imkanını sağlamaktadır. VagiVe ile sadece daralma ve sıkılaşma değil ayrıca vajinal nem dengelenmesi, cinsel haz artışı, heriki tipte(sıkışma ve stress) idrar kaçırmadaki düzelme gözlenebilmektedir. VagiVe Radyofrekans uygulaması genital bölgenin desteklenmesi, zamanla oluşan gevşekliğin giderilmesi amacıyla, kadınlarımıza anestezi dahi uygulamaya gereksinim yaratmayan, ameliyatsız ileri teknolojik bir çözüm olabilme şansı tanımaktadır.          

 

                                                                                 

Op. Dr. Adnan Özkutucu

Kadın Hast. Doğum ve Tüpbebek Uzmanı

bottom of page